Ostatnimi czasy Polskę omotał szał ćwiczeń fitness.

Kluby oraz studia, które oferują takie zajęcia urosły nam jak grzyby po ulewie.

Jednakże fitness to bardzo obszerny oraz rozmaity obszar propozycji. Co zatem oferują nam nauczyciele na takich zajęciach? Otóż proponują nam oni całą gamę ćwiczeń. Pośród zajęć fitness wyróżnić można: ćwiczenia wytrzymałościowe, kształtująco - wzmacniające, rozciągające i typowo taneczne. Ćwiczenia kondycyjne oddziałują dobrze na układ krążeniowo-oddechowy oraz sercowo – naczyniowy. Czemu? Gdyż poszerzają pojemność płuc i niszczą bezużyteczną tkankę tłuszczową. Zajęcia kształtująco – wzmacniające to te, które wpływają na powiększenie tężyzny poszczególnych grup mięśni naszego organizmu. Ponadto kształtują one naszą sylwetkę, rzeźbią oraz ujędrniają organizm. Zajęcia rozciągające mają wpływ na giętkość organizmu człowieka, poprawę elastyczności jego mięśni, czy też powiększenie ruchomości stawów. Zajęcia taneczne to przede wszystkim ruch całego organizmu w rytmie szalonej muzyki. Ostatnimi czasy szaleństwo w naszym kraju robi jedna z wersji fitness, to jest zumba.

Należy także wspomnieć, że fitness proponuje także ćwiczenia bardziej spokojne, które mają na celu relaks zarówno ciała, jak i też psychiki.

Każdy kto chce gimnastykować się, ma możliwość więc w bogatej propozycji fitness wybrać coś dla swoich potrzeb. Ważne jest to, aby w ogóle gimnastykować swój organizm oraz odejść od dawnych, złych nawyków zarówno żywieniowych, jak i też bytowych.

Dzisiaj każdy z nas powinien być po prostu fit..