Sezon wakacyjny nadchodzi , więc Polacy coraz częściej głowią się nad sposobem spędzenia swojego wypoczynku. Znamy kilka popularnych sposobów wykorzystania przez rodaków urlopu. Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) morze albo góry w Polsce
Wciąż najpopularniejszy azymut naszych wyjazdów urlopowych. Nadmorskie miasteczka i górskie uzdrowiska są cały czas chętnie odwiedzane przez familie z dziećmi. W 2016 roku przeżyły największe zagęszczenie turystów od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez rząd programu socjalnego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą pociągu lub własnego auta
2) Wycieczki zorganizowane
Coraz większą popularnością cieszą się dalekie, zorganizowane wakacje wraz z biurem podróży. Biuro podróży załatwia wtedy przelot, rezerwuje ekskluzywny hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko cieszyć się z nieograniczonego jedzenia i napojów w wykupionych restauracjach czy barach. W ofercie zwykle są też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak trzeba dodatkowo zapłacić. Najczęściej wybieranymi kierunkami docelowymi w omawianej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Włochy czy Chorwacja. Poprzez niepewna atmosferę w państwach afrykańskich zmalała chodliwość tego kierunku.

W obecnym roku biura podróży przewidują rekordową ilość chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Urlop u rodziny
Wielu z nas ma rodzinę w małych miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamplanuje swoje wakacje.

Chcemy wyrwać się z wielkomiejskiego hałasu i zgiełku więc jedziemy na tereny peryferyjnepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Urlop Polaka czyli okres napraw
Cały czas duże grono Polaków swój urlop wakacyjny spędza napróbach usprawnienia swoich realiów mieszkaniowych. podczas urlopu odświeżamy kolor ścian, wymieniamy posadzkę, czy odrestaurowujemy łazienkę Po czasie spędzonym na takim "relaksie" wracamy do pracy czekając na kolejny rok i na następną okazję do wczasów..
.


<< Poprzedni
Następny >>