Korekta małżowin usznych, nazywana też w naukowym nazewnictwie otoplastyką, jest jednym z bardzo często wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej. feler związany z odstającymi uszami jest dla masy ludzi (zarówno dzieci, jak także osób dorosłych) zmartwieniem, który bardzo negatywnie oddziałuje na wszystkie strony życia. Osoby często narzekają na małe poczucie własnej wartości, awersję do towarzyskich biesiad, kłopoty z nawiązywaniem nowych znajomości, a a jeśli chodzi o dzieci i niepełnoletnich są ponadto złe oceny w szkole i odseparowanie od równolatków. dzieje zabiegu jakim jest zabieg korekcji uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z zachodnich chirurgów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał pierwszej korekcji małżowin usznych (był to jednak zabieg zrobiony po urazie uszu). Natomiast zabieg korekty uszu ze względów estetycznych został pierwszy raz przeprowadzony w 1881 roku w dwóch częściach. Natomiast w 1890 roku zaktualizowano zastosowane sposoby tak, aby blizna po wykonaniu zabiegu była jak najmniej do zauważenia. pierwszą rzeczą przed wykonaniem operacji korekcji uszu jest przede wszystkim rozmowa z chirurgiem plastycznym lub otolaryngologiem, który kwalifikuje chorego do zabiegu korekty małżowin usznych.

najważniejszym czynnikiem kwalifikującym do zabiegu korekcji uszu są widoczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia małżowin usznych.

operacja powinien być zrobiony u ludzi, u których wada wywołuje zauważalne obniżenie jakości życia, problemy z przystosowaniem wśród ludzi czy problemy z pracą w przypadku prac, w których wymagane jest zakładanie ochronnego nakrycia głowy - hełmu czy kasku..
Inne propozycje: geburtstagsgrüße kostenlos