Od kilku sezonów jest bardzo chętnie wybieranym celem krajoznawczych ekspedycji a także atrakcyjnym celem dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Podhale to wyjątkowa kraina, na terenie której czekają na turystów jedyne w swoim rodzaju atrakcje. Doskonale rozwinięta baza noclegowa staje się dodatkowym walorem tego regionu. Skutek? Turystyka ma się tutaj bardzo szybko.

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym regionie? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę? Podhale to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy.

W miejscowej scenerii najważniejsze miejsce zajmują malownicze górskie pasma a także przepiękna dolina Dunajca.

A jakie miasta trzeba tutaj odwiedzić? Jednym z ciekawszych ośrodków turystycznych w tej części kraju jest Nowy Targ. Doskonała baza noclegowa oraz korzystne połączenia to podstawowe kwestie, które docenili zaglądający tu turyści. Dla sporej grupy z nich Nowy Targ jest rewelacyjnym punktem początkowym dla niejednej wycieczki po okolicy. Podhale przyciąga też tak ważnym ośrodkiem turystycznym, jakim jest Zakopane. Zimowa stolica Polski to cenne zabytki budownictwa a także wznoszące się w pobliżu Tatry. Wycieczki po nich każdemu piechurowi dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Podhale to także ciekawa oferta dla mniej aktywnych gości.

Ciekawym kierunkiem wycieczki może się okazać Gubałówka, wielką sympatią cieszą się też wycieczki krajoznawcze po najbardziej interesujących miejscowościach Podhala.

Dębno Podhalańskie lub Łopuszna - oto wybrane miejscowości, które kuszą turystów cennymi zabytkami.

Podhale to wyjątkowe atrakcje przyrodnicze oraz piękne pejzaże. To również bezcenne skarby sztuki góralskiej, z którymi z pewnością warto się zapoznać podczas zwiedzania tej niezwykłej krainy..
<< Poprzedni
Następny >>