Rynek mieszkaniowy w Łodzi, teraz notuje swój milowy rozwój. Po długookresowym przestoju, jaki miał miejsce za czasów braku rozwoju gospodarki miejskiej Łódź od nowa rozpoczyna tętnić życiem. To tutaj mieści się sporo dobrych uniwersytetów studenckich, ale głównie to miasto jest ogólnopolską stolicą sztuki a także mody. Te znaczące uwarunkowania przesądziły o tym, że coraz więcej młodych osób przenosi się do tego miasta. Rozwija się tutaj takoż branża usług a także nieruchomości. Historyczne przemysłowe budowle, zostają przebudowane w nowoczesne apartamenty i lofty. Buduje się również niemało nowych projektów nieruchomościowych. Co rusz można spotkać się z atrakcyjnymi ofertami łódzkich deweloperów. Co ciekawe nowe lokale sprzedawane w tym terenie nie osiągają jeszcze tak dużych cen, jak nieruchomości w stolicy czy na Pomorzu.

Jednak, nie tylko stawka powinna być dla nas wyznacznikiem w ciągu szukania wymarzonego mieszkania. Poza nią, następnym znaczącym czynnikiem jest umieszczenie osiedla na którym będziemy żyć. Chcąc nabyć kolejne mieszkanko w Łodzi, przemyśleć też to, że nie można posiadać wszystkiego. Każdy z nas powinien być przygotowany na kompromisy. Należy dogłębnie przemyśleć, która wersja jest dla nas najlepszą.

Naturalnie budżetowe są apartamenty ulokowane na obrzeżach miasta, lecz najmocniej korzystnym wyjściemwydaje się selekcja apartamentu usytuowanego w niedalekiej odległości od z centrum z porządną infrastrukturą.

Zaletą jest wieloraka oferta łódzkich deweloperów na rynku nieruchomości..