Decyzja o nabyciu lokalu, dla większości ludzi zalicza się do istotnych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością. Skoro nie mamy zapewnionego wkładu własnego, z reguły pobieramy wieloletni kredyt. Jak wybrać apartament tak żeby służyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Spora część młodych postaci planując nabycie innowacyjnego mieszkania kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze blisko śródmieścia, po drugie mały rozmiar. Niestety takowe podejście może okazać się błędne. Nabywając nowe mieszkanko musimy podchodzić przyszłościowo. Mieszkania ulokowane w centrum z reguły są bardzo drogie, poza tym mały rozmiar mieszkanka może okazać się nie odpowiedni. Nawet jeśli nie dumamy o założeniu rodziny, bardziej użyteczna może okazać się lokata, w większy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od naszych preferencji,możemy lokum podnająć. Należy też pomyśleć o lokalizacjach bardziej odległych od centrum, te okolice są spokojne, a kamienice tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Prócz tego warto pomyśleć o rozkładzie lokalu.

Opłaca się zadbać o to żeby takowe pomieszczenia jak kuchnia czy salon były właściwego naświetlone.

Dlatego dobrze jest skorzystać pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie.

Kolejną znaczącą zapytaniem jest wybór odpowiedniej kondygnacji.

Pamiętajmy, że domostwa na parterze, kilkukrotnie są tanie i posiadają mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w odpowiedni system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..
<< Poprzedni
Następny >>