Bezużyteczne kilogramy to nie tylko defekt estetyczny. Mnóstwo osób, które walczą z nadwagą koncentruje się wyłącznie na własnym wyglądzie zapominając o tym, że zbytnia ilość tkanki tłuszczowej ma prawo przełożyć się również na ogólną kondycję organizmu. Należałoby w takim razie dowiedzieć się jakich efektów zdrowotnych możemy się spodziewać kiedy tak właściwie nie kontrolujemy wagi. Pierwsze, co przychodzi na myśl to bezsprzecznie serce.

U osób z nadwagą wybitnie w szeregu przypadków obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i duszności podyktowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Oprócz tego wzrasta także niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wtedy blaszki miażdżycowe, jakie są w stanie prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a również zawrotów głowy i chwilowych, niepewnych utrat przytomności. Figury cierpiące z powodu nadwagi wystawiają też swój kręgosłup i stawy na większe obciążenie. Świadczy to, że po kilku latach bez ustanku trwającej otyłości są w stanie pojawić się komplikacje reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy tak właściwie kłopot nadmiernych kilogramów zaczyna wymykać się spod kontroli należy bezzwłocznie udać się do specjalisty, który wskaże tego przyczynę.

Nie zawsze jest to bowiem wynik nieprawidłowej diety.

Równie w szeregu przypadków nadwaga może stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca. W obydwu wypadkach konieczne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza profesjonalisty i przyjmowanie farmakologicznych środków, jakie mogą również wspomóc utratę wagi..


<< Poprzedni
Następny >>